Informační týdeník 16. 12. 2018

Bohoslužba

Neděle 16. prosince 2018
10 h – Vánoční bohoslužba
kázání Pavel Plchot
sbírka na běžné potřeby sboru

Neděle 23. prosince 2018
10 h – bohoslužba
sbírka na běžné potřeby sboru

Neděle 30. prosince 2018
10 h – bohoslužba
kázání Ted Turnau
sbírka na běžné potřeby sboru

Plánované akce

Ne 16. 12. Vánoční bohoslužba
Ne 6. 1. Povídání o kázání
Ne 3. 2. Povídání o kázání
Ne 3. 3. Povídání o kázání
Ne 10. 3. Členské shromáždění
Ne 31. 3. Výroční členské shromáždení
Ne 7. 4. Povídání o kázání

Oznámení

Prosby o modlitby

Dorost – za lednovou víkendovku, aby se vydařilo počasí a jelo hodně dětí. Prosíme o modlitby i za přípravu tábora.

Connector – aby nám Bůh pomohl dobře naplánovat letošní Silvestr a dařilo se nám navazovat hlubší vztahy s dětmi z Fusionu, které chodí na Connector.

Fusion – hledání nových lidí do organizačního týmu.

Akce dorostu

31. 1. – 3. 2. Víkendovka
10. – 17. 8. 2019 Tábor
Přihlašování u Martina Zelinky na email zelinkama@seznam.cz

Sbírka

9. 12. – CDM Teen Challenge – 18 219 Kč

Zveme Tě na poslední kruhový trénink v tomto roce, který bude dnes od 16:00 v tělocvičně ZŠ náměstí Svobody 2. Přijď a zacvič si s námi. Rádi Tě uvidíme.

Psychoterapii dětí a dospělých nabízí Silvie Ročovská, na adrese Ostrovského 3, Praha 5 (budova Ženských domovů). Kontakt: 728 624 099, e-mail: rocovska@centrum.cz. Více informací najdete na webových stránkách: www.systemikapraha.cz. Služba není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Kouzelná slova plná milosti a pravdy

Boží slovo se stalo tělem, Bůh se stal člověkem

Četli jsme tady ta prorocká slova z Izajáše, která naplnila v dítěti narozeném ve chlévě – divuplný rádce, božský bohatýr, pokoje vládce otec věčnosti. A v Janově evangeliu, které zaznělo ve scénce, se říká, že slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Když se narodil Ježíš, tak se slovo stalo tělem. Bůh se stal člověkem. To je kouzelné tajemství Vánoc. A můžeme být součástí těchto kouzelných Vánoc.

Slova plná milosti a pravdy

Slovo, které přišlo o Vánocích na svět, bylo plné milosti a pravdy a pokud chceme mít Vánoce, mít podíl na Vánocích, tak jedna možnost, jak se to může stát je skrze slova, která říkáme. Jak spolu budeme mluvit a co si budeme říkat. Budeme často jako rodina mnohem intenzívněji spolu a to je na jednu stranu hezké, na druhou stranu náročné a zaznívat různá slova. Občas si navzájem říkáme slova, která nejsou moc hezká, někdy jsou dokonce zlá. A slova mají velkou moc. A náš dnešní text mluví o slovu plném milosti a pravdy. Pokud je slovo plné milosti a pravdy, má kouzelnou moc vytvářet Vánoce. Plná milosti – milost potřebuje ten, kdo není dokonalý, kdo selhává a ne vždy se mu daří říkat správné věci ve správný čas. Právě proto si potřebujeme navzájem říkat slova, která jsou plná milosti a lásky. Plná pravdy – zároveň však to neznamená utíkat před pravdou. Hrát si na něco, co není pravda. Mluvit o krásné vánoční atmosféře, když je dusno a napětí. Potom je lepší si říct, co máme na srdci a trápí nás, říct si navzájem pravdu. Pravé Vánoce se dějí tehdy, když i ve společenství rodiny a církve, zaznívají slova plná milosti a pravdy. Slova, která vytvářejí vánoční atmosféru, která není nějak umělá, ale plná Boží přítomnosti, díky slovu, které se stalo tělem.

Závěr

Všem nám přeji, aby se i v našich rodinách u vánočních stromků odehrávaly Vánoce, při kterých se slovo stává tělem. Kdy slova milosti a pravdy zaznívají tak, že vnímáme, že Bůh sám přebývá mezi námi. Nemusíme nic předstírat, ale taky se nemusíme bát odhalení pravdy, protože Bůh přišel, aby se vystavil zranitelnosti lidské existence.                        Pavel Plchot

Copyright © 2012-2020 Sbor Církve bratrské v Praze 6