Informační týdeník 17. 5. 2015

Neděle 17. května 2015

10:00 hod. – bohoslužba s křtem

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

Neděle 24. května 2015

10:00 hod. – bohoslužba s požehnáním dětí

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

Neděle 31. května 2015

10:00 hod. – bohoslužba

kázání Jan Švub

sbírka na potřeby sboru

Neděle 7. června 2015

10:00 hod. – bohoslužba

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

Neděle 14. června 2015

10:00 hod. – bohoslužba s Večeří Páně

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

Plánované akce:

Ne 7. 6. 2015 – křest – 15:00 hodin na E88

  1. 8. – 15. 8. 2015 – Sborová dovolená

Sbírky: 10. 5. – na běžné potřeby sboru –  3 413 Kč

Ve spolupráci s Mezinárodním vězeňským společenstvím bychom se rádi zapojili, stejně jako v uplynulých letech, do sbírky hygienických potřeb pro ženy ve věznici ve Světlé nad Sázavou. Je možné jednak přinášet hygienické potřeby do sboru, nebo je možné přispět finančním darem a my hyg. potřeby zakoupíme. Sbírka potrvá cca do půlky května. Mockrát děkujeme Pavla Hrušková a Marcela Durdová

Pravidelné sporty –  každou neděli, 15:45- 17:45 hodin, ZŠ Náměstí Svobody 2/930 v Dejvicích, sraz v 15:30 před KFC na Vítězném náměstí nebo přímo na místě. Více info u Anny Ročovské, tel: 721 040 796  Přivyděláváte si hlídáním dětí nebo o tom uvažujete? Pak prosím napište vaše časové možnosti, případně jiné podmínky na: v.kliszova@gmail.com nebo volejte 604 442 981. Rády bychom vytvořily seznam osob ochotných ke hlídání dětí, do kterého by maminky z našeho sboru mohly nahlédnout a podle potřeb samy danou osobu kontaktovat. Předem děkujeme!

Ariel Ministries pořádá konferenci s tématem: „Život Mesiáše z židovské perspektivy“

Datum: 21. 8. – 6. 9. 2015, Místo konání: Praha 2, Salmovská 8, Jabok

Přednášející: Dr. Arnold Fruchtenbaum, Přednášky budou v angličtině s českým překladem.

Už jste si někdy položili otázku, proč Ježíš zpočátku v evangeliích mluvil přímo a jasně, a poté zcela náhle změnil strategii a začal mluvit v podobenstvích, takže byli překvapeni i jeho učedníci? Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč lidé reagovali na některé zázraky jinak než na jiné? Judaismus 1. století n. l. učil, že určité zázraky může vykonat pouze Mesiáš. Evangelia zaznamenávají tři takové zázraky, přičemž druhý z nich je zásadním bodem zvratu ve způsobu, jakým Ježíš prezentoval svoje učení. Od tohoto bodu mluví k davům pouze v podobenstvích, přičemž vysvětlení podává pouze svým učedníkům. Zajímá vás, o které zázraky jde? Přijďte na přednášky. Budete překvapeni, v jak jasném světle evangelia uvidíte.

Ariel Ministries – tato služba si klade dva hlavní cíle: přinášet evangelium židovskému národu a vychovávat židovské i nežidovské učedníky, a to pomocí intenzivního biblického vyučování z židovské perspektivy. www.ariel.org (anglicky)

Vstupné: Konference je zdarma, při každé přednášce bude možné přispět libovolným finančním obnosem pro Ariel Ministries.

Kontakt: E-mail: arielmin@seznam.cz Tel: +420 737 181 585 Eliška Nováková

Přihlašujte se na: www.ariel.org.pl/hlavni Pokud by přihlášení nefungovalo, kontaktujte nás prosím emailem.

Hledáme:

  • dobrovolníky na obsluhu kamery a techniky
  • kameru /kamery na půjčení na celých 17 dní

 

V pátek 5.6.2015 vystoupí v pražské Lucerně jeden z nejvýraznějších křesťanských interpretů Martin Smith. Je nejen vynikajícím hudebníkem, ale i člověkem, který dokáže vést a inspirovat ostatní ke společnému uctívání Boha. Kromě něj zahrají dvě česká uskupení Adonai a Jedním srdcem a my věříme, že se tento koncert chval může stát jedinečnou příležitostí k oslavě Boží v samotném srdci hlavního města. Zároveň doufáme, že hudba i slovo Martina Smitha umožní více lidem poznat Ježíše Krista. Z toho důvodu je v prodeji ke každé vstupence jedna zdarma – je to šance pozvat naše nevěřící nebo hledající přátelé.

Více informací najdete na internetových stránkách koncertu http://worshippraha.cz/

za organizační tým Tomáš Polívka, Lukáš Matys a Petr Húš

Copyright © 2012-2020 Sbor Církve bratrské v Praze 6