Informační týdeník 2. června 2013

===== Bohoslužby ====

Neděle 2. června  2013
10.00 hod – bohoslužba s Večeří Páně (kázání: Pavel Plchot, CB v Praze 1)
Sbírka
bude na splátku hypotéčního úvěru. Zůstatek jistiny: 987.006,- Kč (z původní dlužné částky 3,9 mil. Kč). Úvěr splatíme v květnu 2016
Po bohoslužbě
bude příležitost trochu blíže poznat Pavla Plchota, který je kandidátem na nového kazatele našeho sboru. V jedné z učeben v prvním patře proběhne setkání, na kterém bude Pavel odpovídat na vaše otázky

Neděle 9. června  2013
10.00 hod – bohoslužba (kázání: Daniel Heczko)
Sbírka bude na sborové potřeby

Neděle 16. června  2013
10.00 hod – bohoslužba (kázání: Petr Grulich, tajemník Rady CB)
Sbírka bude na běžné sborové potřeby
Po bohoslužbě bude členské shromáždění s volbou nového kazatele. Kandidátem na kazatele – správce našeho sboru je kazatel Pavel Plchot ze Sboru CB v Praze 1. Volbu povede tajemník Rady CB Petr Grulich.
Na členském shromáždění je nutná nadpoloviční účast plnoprávných členů sboru.

Neděle 23. června  2013
10.00 hod – bohoslužba (kázání: Pavel Mošner, kazatel CB, Praha 2 – Vinohrady)

Neděle 30. června  2013
10.00 hod – bohoslužba s Večeří Páně (kázání: Daniel Heczko)

===== Akce sboru ====

Biblické večery ve středu v 19.00 hod.
5. června
a další středy: Výklady epištoly Židům (Pavel Steiger)

Setkání rodin s dětmi
Setkání rodin s dětmi, po kterém bude následovat program „zpívá a hraje celá rodina“, se uskuteční v neděli 9. června na Evropské 88. Každá rodina si s sebou přinese něco k obědu. Podrobnější informace u Marcely Durdové (tel. 732 370 887).

 

==== Mimosborové akce ====

Pastorální konference
Druhý ročník konference proběhne příští víkend 7. – 8. června 2013 ve sboru BJB v Kroměříži. Tématem konference je Role Ducha svatého. Tato akce je určena všem křesťanům zapáleným do služby Ježíše Krista. Speciálním hostem letošní konference bude řečník Ing. Otakar Vožeh. Další řečnící: Ing. Meinolf Mellwig, Radek Kolařík, Dr. Lance Roberts, Mgr. Marek Titěra, Alois Klepáček, Jaroslav Kernal, Marcus Denny.  Přihlášky na www.pastoralnikonference.cz

30 dní modliteb za svět islámu, 9. 7. – 7. 8. 2013
„30 dní modliteb za svět islámu“ je celosvětová modlitební iniciativa, v jejímž rámci křesťané po celém světě vyjadřují svou lásku k muslimům tím, že se za ně během celého jejich posvátného měsíce ramadánu modlí. Mezi zásady iniciativy, jejíž mezinárodní ústředí sídlí ve Francii, patří: Budu činit pokání z jakýchkoli nenávistných pocitů vůči muslimům a usilovat o lásku. Budu se za muslimy modlit, aby jim Bůh žehnal a aby poznali jeho pokoj. Budu mezi nimi s úctou zvěstovat dobrou zprávu o Kristu.

 

==== Různé ====

Výnos sbírky 25. 5. 2013: 11 682,- Kč

Narozeniny
V pátek 31.5. oslavila ses. Růžena Švestková 81. narozeniny.
V úterý 4. června oslaví br. Pavel Doležal 78. narozeniny.
Oběma jubilantům srdečně blahopřejeme

Noví členové sboru
V neděli 26.5. jsme přijali do sboru nové plnoprávné členy (Barbora Čížková, Vojtěch Furák, Milan Havelka, Anna Machová, Pavlína Malá, Magdalena Přívorová, Zuzana Sauerová, Michael Sauer, Anežka Švubová, Ester Zelená)

Inzerát
Dobrý den, jmenuji se Lenka Kočová (CB Říčany) a s kamarádkou Markétou Sookyovou (CB Šeberov) hledáme od září 2013 byt v Praze (okolo – Háje, Opatov, Záběhlice, Hostivař, Horní Měcholupy, Krč, Šeberov, Kunratice), velikost bytu 2+1 (dva neprůchozí pokoje) nebo 3+kk a vzhledem k našim finančním možnostem s nájmem do 10 000kč/měsíc včetně všech poplatků.
Předem děkujeme za pomoc, Lenka Kočová a Markéta Sookyová

Výprodej knih v IBTS
Od stredy 5. 6. 2013 od 13:00, bude v knihovni IBTS ďalší z našich výpredajov kníh. Výpredaj kníh bude trvať 2 týždne. Na predaj máme všetky teologické knihy ne-anglické (vačšinou nemecké). Zastúpené sú všetky disciplíny teológické bez výnimky, začnúc od biblistiky, cez systematiku, až po religionistiku. Niektoré disciplíny, ako sú religionistika, patristika, ekumenika, biblistika, islam, judaizmus alebo ekleziologia, sú zastúpené aj anglickými knihami (niekoľko tisíc kníh). Kníh na predaj je ca. 12,000, cena je 50,- Kč za knihu; malé brožúrky sú zdarma.  K dispozícii máme aj 3.000 kníh z ne-teologických disciplín. Tie sú k dispozícii za dobrovoľný príspevok.

Copyright © 2012-2020 Sbor Církve bratrské v Praze 6