Informační týdeník 4. 12. 2016

Neděle 4. prosince 2016

10:00 hod. – bohoslužba s Večeří Páně

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

Neděle 11. prosince 2016

10:00 hod. – bohoslužba

kázání Pavel Plchot

sbírka na Centrum dětí a mládeže Teen Challenge

Neděle 18. prosince 2016

10:00 hod. – rodinná bohoslužba s dětmi

kázání Pavel Plchot

sbírka na potřeby sboru

 

Plánované akce

Ne 4. 12. – povídání o kázání

Ne 11. 12. – oběd pro seniory

Dorost – plánované akce:

So 17. 12. – Ne 18. 12. – Vánoční dorost s bruslením a přespávačkou

Ne 29. 1. – nedělní dorost

Termíny pátečních dorostů (nejspíš 15:30 – 17:00): 17. 2., 3. 3., 17. 3., 31. 3.

Čt 12. 4. – Pesach – sederová večeře

Pá 5. 5. – Po 8. 5. 2017 – Víkendovka s dorostem

Ne 20. 8. – So 26. 8. – Tábor

Klub 13+: 11. 12., 15. a 22.1.

 

Narození

v utorok 18:12 sa nám narodila malá Ráchel. Bol to veľmi rýchly pôrod  tzv. „překotný“ tj. z takmer úplneho kľudu nastali hneď intenzívne  kontrakcie v intervale 2-3min. Ledva sme stihli prísť na pôrodný sal a to sme išli sanitkou 🙂  Keď sa narodila merala 51cm a vážila 3580g. Monika a aj Ráchel sa cítia úž dobre a dnes ich pustili domov z pôrodnice. Z malej Ráchel sme paf 🙂 je nádherná a spokojná.

 

Modlitby za mládež

Prosíme vás znova o modlitby za mládež. Čeká nás konec roku a chceme zase navázat vztah s lidmi, co delší dobu nebyli na mládeži.

 

Andělský strom

Stejně jako v minulých letech bychom se i letos rádi zapojili do projektu Andělský strom ve spolupráci s Mezinárodním vězeňským společenstvím. V rámci projektu posílají dárci vánoční dárky dětem odsouzených rodičů a to vždy jménem rodiče a spolu s jeho osobním dopisem. Všechny podrobnější informace Vám rádi sdělíme osobně. Do projektu se můžete přihlásit osobně během bohoslužeb u Pavly Hruškové nebo Marcely Durdové, nebo na email: pavla.hruskova@centrum.cz Děkujeme

Petr Jašek v Súdánském vězení

Petr Jašek, člen CB a pracovník organizace Hlas mučedníků, je již téměř rok vězněn v Súdánu. Čelí ve vykonstruovaném procesu celé řadě obvinění, které v součtu vedou k trestu smrti. Petr Jašek je zdravotník, humanitární pracovník a misionář, který často cestuje do afrických zemí a pomáhá místním křesťanům. V současné době je na tom ve vězení zdravotně i psychicky špatně. Na webu Hlasu mučedníků je možné o jeho aktuální situaci zjistit více. Petrovi je možné pomoci modlitbami (existuje modlitebně postní řetěz) a občanským tlakem (petice na CitizenGO, odeslání připraveného lístku súdánské ambasádě.) Vytištěné protestní lístky a další informace u Petra Masopusta.

Olivový olej

Bratři a sestry, kdo jste si objednali od Paola ze Sicílie extra panenský olivový olej lisovaný za studena, měl by být k vyzvednutí v neděli 11.12. a 18.12., vždy po shromáždění. Informace od Paola týkající se olivového oleje: celková situace s olejem ve Středomoří je letos velmi smutná – je jej žalostně málo a ten, který je, nemá často řekněme tradiční kvalitu. Toho kvalitního je jako šafránu (oproti předchozím rokům asi 20 % normálu). Ceny vzrostly o 30 – 50 %.

S olejem, který Paolo vozí do Čech, má více záměrů – hlavní je přispět svým dílem k pokrytí nákladů misie a také dát možnost křesťanům podpořit misii zase svým dílem. Stejně tak chce ovšem mít vždy tu nejvyšší možnou kvalitu.

Letos nebyl v Paolově okolí olej téměř žádný a ani stromy, které Paolo obhospodařuje, nic nedaly a on byl proto nucen nakupovat. Např. část oleje, který Paolo pořídil letos, se na severu Itálie prodává za € 23,- (cca 600,- Kč), a to jde o půl litru! Paolo nabízí velmi kvalitní olej, částečně z odrůdy jménem Tonda Iblea, což je naprostá špička, která vyniká fantastickou chutí, barvou i vůní a důležitý je také fakt, že tento olej si podrží svou kvalitu až 3 roky, což se nedá říci o olejích z jiných odrůd. Všechny tyto skutečnosti samozřejmě hrají roli při stanovení ceny.

Proto i Paolo byl nucen zvýšit cenu, aby pokryl náklady. Cena olivového oleje bude letos 290,- Kč za láhev.

Dále se Paolo velmi omlouvá, že nemohl cenu avizovat předem, ale to zkrátka nebylo možné. Cena se stanovuje až při sklizni, nebo i po ní.

Paolo Vám děkuje za pochopení a za vaše srdce otevřená přispět tímto nákupem oleje k tomuto dílu mezi ‚příchozími‘.

 

Odstěhovala se mi spolubydlící, a tak hledám spolubydlící buď do svého bytu v Dejvicích (Thákurova) anebo pokud by byt nevyhovoval,  někoho, kdo by si chtěl spolupronajmout jiný byt v této oblasti (případně i Petřiny apod.). Nájem zhruba do 6 500,- pro jednoho i s poplatky. Zvíře nemám, ale nevadilo by mi. Mluvím plynně anglicky. Je mi 35 let a hledám věřící křesťanku. Zbytek dohodou po telefonu či emailu: Eliška Nováková, name.eli@gmail.com, 737 181 585

Copyright © 2012-2020 Sbor Církve bratrské v Praze 6